Jak przetransportować kontener?

wrzesień 06 2017
transport kontenerów seba trans

Tematy związane z transportem ponadgabarytowym przewijają się od czasu do czasu w mediach, czy rozmowach kierowców.

Prowadząc własny biznes o charakterze produkcyjnym lub innym wydaje się nam, że mniej więcej wiemy o co chodzi i tyle wystarczy. Jednak czasami zostajemy postawieni przed niecodziennymi dla nas sytuacjami związanymi z transportem – musimy przewieźć coś o bardzo dużym rozmiarze, przetransportować materiały czy dostarczyć coś, co wymaga dodatkowej ochrony mechanicznej. W tego rodzaju przypadkach bardzo często wykorzystywane są kontenery.

Kontener to najczęściej metalowa skrzynia o dużych wymiarach, która usprawnia transport i przeładunek np. palet czy worków z materiałami. Funkcją kontenerów jest także ochrona materiałów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami takimi jak warunki atmosferyczne.

W tym miejscu pojawia się pytanie – jak przetransportować kontener?

transport kontenerów seba transMetod transportowania kontenerów jest kilka (m.in. kolejowy, morski, drogowy). Zależą one przede wszystkim od odległości, w jakiej znajduje się miejsce, do którego mają być przewiezione oraz od ilości kontenerów do przewiezienia. Jedną z najpopularniejszych metod  transportu kontenerów jest transport HDS.

Co właściwie oznacza skrót HDS?

Transport HDS to transport hydraulicznym dźwigiem samochodowym. HDS jest samochodem ciężarowym z zamontowanym żurawiem przeładunkowym. Żuraw umożliwia załadunek i rozładunek bardzo ciężkich elementów, np. kontenerów.

Sprawdź transport kontenerów w Seba – Trans

Transport kontenerów przy użyciu HDS poza umożliwieniem bezproblemowego załadunku i wyładunku obiektów, pozwala także oszczędzić koszty związane z dodatkowym wynajęciem dźwigu.